/097/ 642 6378 (Telegram)
/066/ 570 3309 (Viber)
г.Киев
м. Т.Шевченко, ул.Кирилловская 39
м. Кловская, ул. Печерский спуск 3

Робота і зарплата фітнес тренера в Україні, США, Европі
 

Тренер тренажерної зали - популярний та запитуваний спеціаліст за кордоном, особливо в США і країнах єврозони. Крім того, не завжди потрібна спеціальна віза для ведення діяльності тренера, наприклад, можна бути індивідуальним тренером. Розмір вашого заробітку буде прямо залежати від вашого професіоналізму, затребуваності виду спорту або напрямку, який ви тренуєте, а також (в певних країнах) від того, як ви тренуєтеся. Як індивідуальний підприємець ви працевлаштовані або ведете свою діяльність не зовсім законно (наприклад, не перебуваєте на обліку в податковому органі).


Ступінь затребуваності безпосередньо залежить від країни, де ви займаєтеся своєю діяльністю. Давайте розглянемо як приклад Україну, США та країни Європейського Союзу.

Робота і зарплата фітнес-тренера в США

Жителі США, всупереч стереотипу про «товстих американців, які ведуть малоактивний спосіб життя», досить багато часу приділяють своєму саморозвитку і підтримці тіла в формі. Дітей направляють в бокс, карате, спеціалізовані секції з бейсболу та американського футболу, гімнастики. Доросле населення віддає перевагу різновидам йоги і бодібілдингу. В цілому американці ведуть досить активний спосіб життя - багато займаються спортом без відвідування спеціалізованих установ і особистих тренерів.

Однак робота тренера в Штатах має свої певні особливості. Найбільша концентрація заможних громадян, готових витрачати свій час і гроші на спорт, живе або у великих містах, або в досить заможних районах передмість.

Тому, якщо ви хочете влаштуватися тренером в спортзал або набрати групи учнів самостійно, рекомендується починати саме з цих місць. Якщо ви збираєтеся працювати індивідуальним тренером для якоїсь сім'ї, то вибір місця для старту вашої кар'єри не так важливий. Правда, потрібно враховувати, що ця сім'я виходить до вас або ви не вона.

Групові види спорту

Вимоги до якості роботи варіюються від рівня закладу (якщо ви працюєте тренером за наймом) або ціни, яку ви просите за свої послуги (в разі індивідуального підприємництва). Для легального працевлаштування потрібно отримати або грін-карту, або робочу візу. Пройти курси для Інструктора групових програм можна онлайн та очно в Києві.

Якщо ви хочете самі набирати групи або бути тренером для однієї людини, то у вас може і не бути спеціальної візи, але клієнти можуть запросити різні довідки про освіту і досвід роботи.

Робота інструктором тренажерного залу в країнах ЄС

Тут, як і в США, тренери користуються не меншим попитом. Однак смаки дуже сильно залежать від конкретної країни або навіть провінції. Наприклад, в одних країнах великим попитом користуються тренери з фехтування, в інших - з художньої гімнастики.


У багатьох європейських школах є спеціалізовані секції - від не зовсім звичного для СНД і України фехтування до цілком звичайних секцій з футболу або гімнастики.

Художня гімнастика

Тут популярні різні окремі групи або робота один на один з людиною, але попит в цьому сегменті вже трохи нижче і це, як правило, цікавить людей середнього і похилого віку (втім, останній пункт залежить від виду спорту).

Найбільш «спортивними» країнами Євросоюзу в 2022 році є південні регіони - Іспанія, Греція, Італія. Для того щоб виїхати за кордон і працювати там тренером, необхідно оформити візу в Іспанію, Грецію, Італію. На відміну від США, в невеликих населених пунктах легше зібрати групу для занять спортом, ніж у великих містах. Тренери обов'язкові в школах.

У той час як робота в США з дітьми доручається американцям (за винятком приватних шкіл), в деяких європейських країнах роботу спортивного тренера можна довірити іноземцю, але на певних умовах.

Вимоги до якості приблизно такі ж, як і у випадку зі Штатами. «Законність» вашої діяльності багато в чому залежить від країни, де ви практикуєте. Якщо ви будете працевлаштовані, то вам знадобиться спеціальний дозвіл на роботу в будь-якій країні, а в деяких країнах також доведеться в обов'язковому порядку реєструватися на податкову.

З індивідуальною діяльністю все може бути трохи складніше, адже в певних країнах для того, щоб зібрати групи для індивідуального навчання або провести їх з однією людиною, можуть знадобитися додаткові папери, крім документа, що підтверджує вашу реєстрацію в якості індивідуального підприємця.

Робота та заробіток тренера в Україні

Починаючи з 2010 року, в Україні почали користуватися популярністю фітнес студії та тренажерні зали. Люди більше часу проводять в місцях, де можна укріпити своє здоров'я. Та менше в нічних клубах. Професія тренера все частіше використовується в інтернеті. Велика кількість оголошень на дошках оголошень для такого спеціаліста.

В Києві фітнес тренер може заробляти від 15000 грн. Середній заробіток в місяць 25000-35000 грн. Дуже не погано. Тренуєшся сам 1-2-3 роки, проходиш курси, практикуєшся і вже можеш тренувати інших. Головне в цій професії - це постійний розвиток, слідкування за трендами.

Проходьте курси, починайте нове життя. Змініть своє життя. Почніть вже зараз!