/097/ 642 6378 (Telegram)
/066/ 570 3309 (Viber)
г.Киев
м. Т.Шевченко, ул.Кирилловская 39
м. Кловская, ул. Печерский спуск 3

Персональний фітнес тренер - професія, зарплати, якості
 

Фітнес-тренер (англ. fitness, від дієслова to fit - відповідати, бути в тонусі.) - інструктор, який керує тренуваннями, стежить за правильністю виконання фізичних вправ, мотивує клієнтів, слідкує за правильністю раціону для досягнення поставленних цілей.


Особливості професії фітнес тренера

Без грамотного керівництва заняття фітнесом можуть бути безрезультатними або навіть шкідливими для здоров'я. Особливо це актуально для новачків.

Тренер може тренуватися з групою або індивідуально. Він може спеціалізуватися на заняттях з тренажерами (інструктор тренажерного залу, інструктор з бодібілдингу) або в таких напрямках, як аеробіка, аквааеробіка, тай бо, пілатес, фітнес-йога і т.д.

Найвідповідальнішими є перші заняття, коли новачок освоює основні вправи. Тренер підбирає відповідний комплекс вправ, показує, як правильно їх виконувати і стежить за успіхами свого підопічного. З фітнес-тренером займаються не тільки звичайні громадяни, які бажають підтягнути фігуру, а й професійні спортсмени. Фітнес дозволяє їм більш гармонійно розподіляти фізичні навантаження і підвищує витривалість.


Фітнес-тренер - це фахівець не тільки в тренуваннях, але і в здоровому способі життя. Він може порадити, якої дієти краще дотримуватися, як розподілити навантаження поза заняттями і т.д. - тренер стає справжнім наставником для відвідувачів тренажерного залу. Хороший фахівець з часом формує власне коло клієнтів, які не залишають свого тренера, навіть якщо він переходить в інший фітнес-клуб.

Здоровий спосіб життя і регулярні фізичні вправи є частиною роботи фітнес-тренера. З одного боку, вміти завжди підтримувати форму - це добре. А з іншого боку, іноді навантаження бувають надмірними, і це можна вважати мінусом професії. Крім того, багато відвідувачів фітнес-центрів можуть позайматися тільки вечорами. В результаті робочий день багатьох тренерів зміщується на вечірній.

Робоче місце

У суспільстві все більше зміцнюється ідея здорового способу життя, а разом з нею збільшується і кількість спортивно-оздоровчих комплексів. Фітнес-тренер може працювати як у великому фітнес-центрі, так і в невеликому тренажерному залі, в якому є необхідне обладнання. Також він може стати персональним тренером і проводити заняття вдома у свого клієнта.


Важливі якості тренера

Потенційні клієнти оцінюють фітнес-тренера по його зовнішньому вигляду, по тому, наскільки він сам спортивний і здоровий. Для них також важливо, наскільки уважно і доброзичливо до них ставиться тренер, чи готовий він допомогти, коли це буде потрібно. І звичайно, від тренера чекають не тільки правильних методів. Для успішних вправ людині необхідні позитивні відгуки, що дає впевненість в своїх силах і рішучість займатися.

Психологічний підхід

Що робити, якщо клієнт прийшов в зал весь на взводі після важкого дня? У такому стані він здатний на подвиги і одним махом кидається в штангу, щоб підняти велику вагу. Але досвідчений інструктор цього не допустить: розлюченого підопічного краще відправити на бігову доріжку - привести емоції в порядок і при цьому зігрітися для подальшого навчання.

Люди хочуть бачити перед собою оптимістичного тренера, готового тренуватися навіть з самим неспортивним мешканцем офісу. Досвідчений тренер здатний знайти баланс між доброзичливістю і строгістю, без цього ефективна дресирування неможлива. Він завжди сповнений енергії і заряджає нею своїх підопічних. Хороший тренер орієнтований на спілкування з людьми, він вміє уважно слухати, розуміти чужі емоції і при необхідності направляти їх в потрібне русло.

Знання та навички

Фітнес-тренеру необхідні знання в області фізіології, анатомії, біомеханіки. Щоб підготувати програму занять, необхідно враховувати не тільки побажання клієнта, але і стан його здоров'я. Також тренер повинен бути в курсі нових фітнес-напрямків, технологій.