Де отримати професію фітнес тренера
Фітнес-тренер - це фахівець в області фітнесу і здорового способу життя, інструктор, який контролює тренувальний процес і стежить за технікою виконання тих чи інших фізичних вправ. Про те, де можна навчитися цій професії і кому вона підходить - FullFit School.
Самий популярний курс для майбутніх тренерів: Інструктор тренажерної зали.
Обов'язки фітнес-тренера
Якщо відштовхуватися від представленого вище визначення, то може скластися враження, що в обов'язки фітнес-тренера входить тільки управління тренуванням і контроль за її виконанням. Але це не зовсім так. Список обов'язків фітнес-тренера набагато ширше:
- Підбір програми для групових або індивідуальних занять.
- Налаштування техніки виконання вправ і її контроль.
- Надання консультацій та допомоги відвідувачам фітнес-клубу.
- Перша допомога.
- Перевірка справності тренажерів.
- Забезпечення відвідувача фітнес-клубу необхідним обладнанням.
- Дотримання та контроль техніки безпеки.
Якими знаннями і якостями повинен володіти хороший фітнес-тренер?
Щоб фітнес-тренер був затребуваний, він повинен володіти наступними характеристиками, знаннями і навичками. Читай далі.
Наявність профільної освіти
Це може бути диплом профільного вищого навчального закладу або сертифікат, що підтверджує проходження спеціальних курсів для фітнес-тренерів. Важливо володіти знаннями в області фізіології, анатомії та біомеханіки.
Хороша фізична форма
Тіло фітнес-тренера - його візитна картка. Тому він повинен виглядати спортивно і підтягнуто.
Зв'язок
Тренер повинен вміти спілкуватися з людьми, повинен бути одноразовим для себе. Спілкування і взаєморозуміння з клієнтом - одна зі складових продуктивного навчання і хороших результатів.
Уміння грамотно і легко підносити інформацію
Навчання клієнтів є одним з найважливіших кроків на шляху до досягнення мети клієнта. Тому тренер повинен вміти доступно і зрозуміло розповісти про техніку і всіх нюансах виконання тієї чи іншої вправи, показати її правильне виконання.
Взаємодія з представниками суміжних професій
При необхідності хороший тренер направить вас до реабілітолога, масажиста або дієтолога.
Щоб початковий етап навчання приніс результат і не нашкодив клієнту, важливо вміти правильно оцінювати його фізичну готовність.
Постійний розвиток
Хороший тренер повинен постійно розвиватися, йти в ногу з часом і постійно вчитися чомусь новому. Тільки в цьому випадку його навчання буде цікавою і - головне - максимально ефективною.
Як стати фітнес-тренером
Найпершим кроком на шляху до професії фітнес-тренера має стати визначення фітнес-напрямку, в якому ви хочете працювати (степ, силові тренування і т.д.).
Визначившись з напрямком, можна переходити на навчання. Важливо, що в рамках програми навчального курсу для фітнес-тренерів є такі теми: фізіологія, анатомія, педагогіка, складання програми тренувань і вивчення структури заняття. А практика становила не менше 70% від загального часу, відведеного на навчання.
Під час навчання будьте в ролі клієнта. Так ви зможете побачити і зрозуміти принципи коучингу. Також така практика є хорошим досвідом для майбутньої роботи з клієнтами.
Після завершення навчання починайте шукати роботу. Не маючи досвіду роботи, краще починати з невеликих фітнес-клубів. Так що шансів знайти роботу набагато більше.
Майте на увазі, щоб влаштуватися на роботу в елітний фітнес-клуб, потрібно мати вищу освіту. Вітається фізкультурна, медична, спортивна або хореографічна.
Якщо ви цілеспрямована людина і хочете стати тренером в сфері фітнеса, то часто достатьно пройти якомога більше профільних курсів. Розвивайте комунікативні якості. Вивчайте психологію. Знайдіть собі наставника.